yekclass چیست؟

پاسخ به مهم‌ترین سوالات شما!

  • YekClass چیست؟
  • سیستم مدیریت آموزش (LMS) چیست؟
  • یک‌کلاس چگونه می‌تواند به رونق کسب‌وکار من کمک کند؟
  • تفاوت LMS و ویدئو کنفرانس چیست؟
    و برخی سوالات دیگر که باید قبل از خرید، پاسخ آنها را بدانید.

سوالات متداول

یک‌کلاس چیست؟

یک‌کلاس یک سیستم مدیریت آموزش (LMS) مبتنی بر نرم‌افزار Moodle می‌باشد که بر اساس نیازهای مراکز آموزشی و مدارس ایران در یک فضای ابری پیاده‌سازی شده و فرایندهای آن تغییر یافته است.

LMS چیست؟

سیستم LMS یا Learning Management System سیستمی است که تمام الزامات آموزشی مرکز آموزش یا مدرسه مجازی را به صورت الکترونیکی و آنلاین برآورده می‌کند. با چنین سیستمی همه فعالیت‌های آموزشی را می توان در بستر اینترنت انجام داد.

تفاوت LMS با ویدئو کنفرانس چیست؟

در واقع ویدئو کنفرانس جزء کوچکی از یک سیستم LMS می‌باشد. انتظار می‌رود که در یک LMS، مدیر، کادر آموزشی-اداری و مدرسین بتوانند کلیه امور آموزشی و اداری در یک مرکز آموزش یا مدرسه مجازی را مدیریت کنند. اما سیستم ویدئو کنفرانس صرفا ابزاری جهت برگزاری جلسات ویدئویی می‎باشد. نیازهای دیگری همچون برگزاری آزمون، تکالیف دوره، تالار گفتگو، بارگذاری فایل و دریافت آن، پروفایل دانش‌پذیران، نمره‌دهی و تصحیح اوراق و... در سیستم ویدئو کنفرانس وجود ندارد. به این علت که این سیستم برای چنین هدفی طراحی نشده است.

Moodle چیست؟

مودل یک سیستم مدیریت آموزش (LMS) است. مودل یکی از بهترین LMSهای دنیا می‌باشد. مودل در حال حاضر در بیش از 238 کشور مورد استفاده قرار گرفته است.

مودل چیست؟

چرا باید به YekClass اعتماد کنم؟

همانطور که گفته شد، سامانه یک‌کلاس، سیستمی مبتنی بر Moodle است که بر اساس نیازهای حال حاضر مراکز آموزش، مدارس و آموزشگاه‌های ایران تغییر یافته و بر روی بستر ابری سرویس می‌دهد.
در حال حاضر بیش از 150هزار آموزشگاه و دانشگاه در سراسر دنیا در حال استفاده از مودل هستند. بیش از 24 میلیون درس تا به امروز بر روی مودل در کل دنیا برگزار شده و 197 میلیون کاربر از آن بهره‌مند شده‌اند. این آمار و ارقام خود نشان از آن دارد که می‌توان براحتی به YekClass به عنوان یک LMS انعطاف پذیر و کامل اعتماد کرد.

moodle چیست؟

چه مراکز آموزشی از Moodle استفاده می‌کنند؟

طراحی مودل بشکلی بوده است که بتواند پاسخگوی کلیه نیازهای مراکز آموزشی یا مدارس در هر سطح و اندازه‌ای باشد. Moodle مثل یک Lego است. شما می توانید بر اساس نیازهای آموزشگاهی خود آن را بسازید و از فواید آن بهره‌مند شوید.

مراکز آموزشی که از مودل استفاده می کنند

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید، از هر اندازه‌ای، آموزشگاه‌ها در حال استفاده از Moodle هستند. ما در سامانه YeKClass تلاش کرده‌ایم فرایند راه‌اندازی یک آموزشگاه آنلاین را بسیار ساده و کم‌هزینه‌تر کنیم.

آیا در YekClass امکان برگزاری کلاس‌های درسی به صورت ویدئویی وجود دارد؟

بله این امکان در یک‌کلاس وجود دارد. همچنین سامانه یک‌کلاس در داخل پرقدرت‌ترین دیتاسنترهای ایران قرار گرفته است. از همین رو فضا و پهنای باند کافی را جهت برگزاری جلسات ویدئویی در اختیار مراکز آموزش، مدارس و آموزشگاه‌های ایران قرار می‌دهد تا مدرسین بتوانند براحتی با دانش‌پذیران خود ارتباط و کلاس‌های درس را برگزار کنند.

چرا نسخه ابری LMS یک‌کلاس برای آموزشگاه من مناسب است؟

استفاده از سامانه های ابری می‌تواند هزینه‌های تامین نرم‌افزارهای LMS را به شدت کاهش دهد. با استفاده از تکنولوژی ابری، مرکز آموزش یا مدرسه مجازی شما متناسب با اندازه و نیازی که دارد هزینه می‌کند و می‌تواند به راحتی کسب‌وکار خود را گسترش دهد یا در صورت اضطرار هزینه‌های آن را کاهش دهد.
خرید جداگانه نرم‌افزار LMS با امکانات ذکر شده در بالا، شاید برای دانشگاه‌های بزرگ مرقوم به صرفه باشد، اما تهیه آن توسط مراکز آموزش، مدارس و آموزشگاه‌ها می‌تواند هزینه سنگینی را به آنها تحمیل کند.
در سامانه YekClass شما می‌توانید از تمامی این امکانات با هزینه‌ای بسیار مناسب بهره ببرید.

برای استفاده از YekClass آیا باید دانش کامپیوتری خاصی داشته باشم؟ آیا نیاز به نصب و راه اندازی چیزی دارم؟

خیر نیاز به نصب هیچ چیزی نیست. و برای استفاده از YekClass دانش ابتدایی در زمینه اینترنت و ICDL کفایت می کند تا بتوانید ویدئوهای آموزشی استفاده از YekClass را ببینید و مرکز آموزش یا مدرسه مجازی خود را راه اندازی کنید.

چه browserهایی از YekClass پشتیبانی می کند؟

آخرین نسخه های Chrome و Firefox و Safari.