ارورهای بیگ بلو باتن و راه حل آنها (بخش پایانی)

 نرم افزار کلاس مجازی بیگ بلو باتن یکی از قدرتمندترین پلتفرم برگزاری کلاس مجازی به صورت آنلاین است. این پلتفرم به دلیل رابط کاربری کاربر پسند محبوبیت زیادی دارد البته با تمام امکانات و خوبی‏‌ها این پلتفرم عاری از مشکلات نیست. در مطلب قبل به توضیح ارورهای 1001، 1002 و 1003 در بیگ بلو باتن و رفع آنها (بخش اول) و ارورهای 1004، 1005 و 1006 (بخش دوم) ، و ارورهای 1007، 1008 و 1009 (بخش سوم) پرداختیم.در این آموزش می‌‏خواهیم به بررسی ارورهای 1010 و 2020 بپردازیم.

 ارورهای بیگ بلو باتن و راه حل آنها (بخش پایانی)


ارور 1010: خطا در اتصال اولیه


این ارور (ICE negotiation timeout) هنگام برقراری اتصال بین کاربر و سرور اتفاق می‌افتد، هنگامی به وجود می‏‌آید که برقراری ارتباط صوتی طولانی شود و کاربر نتواند به جلسه متصل شود. دلیل اصلی این خطا سرعت پایین اینترنت است.

راه حل:

  • بررسی سرعت اتصال اینترنت
  • استفاده از خط اینترنت دیگر، اتصال به وای فای یا اینترنت همراه دیگر
  • بروزرسانی مرورگرهای اینترنت

ارور 2020: امکان دریافت مدیا از سرور وجود ندارد

این ارور (Media could not reach the server) یکی از رایج ترین ارورها در بیگ بلو باتن می‌‏باشد. و هنگامی رخ می‏‌دهد که برقراری اتصال با سرور وجود نداشته باشد همچنین در این هنگام اشتراک گذاری صدا و تصویر انجام نمی‌‏شود.

راه حل:

هنگام به وجود آمدن این ارور حتما با شرکت ارائه دهنده تماس بگیرید چرا که این مورد باید در تنظیمات سرور اعمال شود و از دسترس کاربر خارج است.