حل مشکل صدا در ادوبی کانکت

در این مطلب به بررسی و حل مشکل اکوی صدا یا نویز در ادوبی کانکت می پردازیم.

9 نکته مهم برای جلوگیری از مشکلات صدا در ادوبی کانکت:

 

 

1. از هدست استفاده کنید. توصیه می‌شود در جلسات، حین استفاده از تلفن یا کامپیوتر، از هدستی که دارای میکروفون و گوشی اختصاصی باشد استفاده کنید.
2. از اتصال سیمی اینترنت استفاده کنید. ثبات عملکرد اتصالات سیمی در مقایسه با اتصالات وایرلس (بی‌سیم) بیشتر است و به همین دلیل اتصالات سیمی گزینه‌های مناسب‌تری برای کار با برنامه‌های ارتباط زنده‌ی صوتی و تصویری هستند.
3. برای گفتگو در مکانی آرام مستقر شوید. همه شرکت‌کنندگان باید قبل از پیوستن به جلساتی که در Adobe Connect برگزار می‌شوند، در محیطی آرام استقرار یابند.
4. بلندگوها را از میکروفن دور کنید. به‌طورکلی استفاده از بلندگو توصیه نمی‌شود و کاربران نباید صدای دریافتی را از طریق آن پخش کنند. بلندگوها می‌توانند صدای دریافتی را به اتاق جلسات بازگردانند.
5. وقتی صحبت نمی‌کنید روی حالت بی‌صدا بروید. همه کاربران می‌توانند با کلیک روی آیکون میکروفن در منوی بالای Adobe Connect روی حالت بی‌صدا یا همان Mute بروند.

بی صدا کردن میکروفون در ادوب کانکت

6. اگر در اتاق کنفرانس صدای کاربران دیگر را همراه با اکو می‌شنوید و از گزینه‌های Dial-Out یا Dial-in استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که صدا را به‌طور هم‌زمان از طریق بلندگوهای کامپیوتر و گوشی دریافت نمی‌کنید. برای قطع دریافت صدا از طریق بلندگوهای کامپیوتر، روی گزینه Mute My Speakers در بالای منو کلیک کنید.

7. هنگام عیب‌یابی مشکلات صوتی به خاطر داشته باشید که سیگنال صوتی ضعیف یک کاربر می‌تواند روی صدای دریافتی همه کاربران حاضر در کنفرانس، تأثیر منفی بگذارد. به‌عنوان ‌مثال اگر گوشی یکی از کاربران پارازیت بفرستد همه کاربران دیگر می‌توانند صدای این پارازیت را بشنوند.
8. اگر میزبان کنفرانس بخواهد یکی از کاربران را بی‌صدا کند می‌تواند روی نام کاربر در قسمت Attendees Pod و با انتخاب گزینه Mute Attendee این کار را انجام دهد. بی‌صداسازیِ موقتی کاربران به‌صورت تکی، روش عیب‌یابی خوبی است که به‌واسطه آن می‌توان فهمید سیگنال‌های صوتی کدام کاربر باعث ایجاد نویز در اتاق کنفرانس می‌شود.

بی صدا کردن کاربران در ادوب کانکت

9. اگر میزبان گمان کند که مشکل صوتی ایجادشده، ربطی به هیچ‌کدام از کاربران ندارد، می‌تواند کنفرانس صوتی را متوقف کرده و با راه‌اندازی مجدد آن، وجود یا عدم وجود مشکل را بررسی کند.