خطا prepairing the room و هنگ کردن کلاس در ادوب کانکت

گاهی اوقات برای ورود به کلاس مجازی با خطایی تحت عنوان prepairing the room روبه رو می‌شوید در این آموزش به این خطا و راه حل رفع آن می‌پردازیم.


 

 

خطا prepairing the room و هنگ کردن کلاس در ادوب کانکت

عواملی که باعث به وجود آمدن خطای prepairing the room در ادوب کانکت می‌شوند:

1. پرشدن هارد ادوب کانکت

ابتدا باید بررسی کنید آیا این مشکل برای همه کاربران است یا برای تعدادی از کاربران. اگر مشکل برای همه کاربران است، پس این مسئله ناشی از پر شدن هارد ادوب کانکت می‌باشد. زیاد بودن تعداد کلاس‌های ضبط شده، باعث پر شدن هارد شما می‌شود. پر شدن هارد موجب اختلالات زیادی می‌شود که یکی از آنها خطای prepairing the room می‌باشد. در این صورت باید با شرکت ارائه دهنده سرویس تماس بگیرید و درخواست کنید میزان حجم هارد شما را اعلام نمایند، تا در صورت اطمینان از پر شدن هارد، راهنمایی‌های لازم را جهت پاک کردن رکورد‌ها به عمل آورند.

2.ضعف در اینترنت

اگر مشکل ورود فقط برای یک یا تعدادی از کاربران بود ابتدا باید وضعیت اینترنت بررسی شود. در صورتی که اینترنت شما ضعیف باشد و یا ناپایداری داشته باشد با خطا prepairing مواجه می‌شوید.

3.ذخیره در کش مرورگر

پس از بررسی مورد دوم، اگر اینترنت شما از نظر سرعت و پایداری ضعف نداشت مرحله بعدی پاک کردن کش مرورگر است که در مطلب آموزش پاک کردن کش Cache مرورگر کروم به آن پرداختیم.
اگر با اپلیکیشن وارد شده‌ایم باید کش اپلیکیشن را کامل پاک کنیم. در مطلب آموزش پاک سازی کش در نرم افزار ادوب کانکت به آن پرداختیم.

4.مشکل سخت افزاری

اگر هر سه روش را به طور کامل بررسی کردیم و باز هم مشکل پا برجا بود با سیستم دیگری تست کنید اگر مشکل برطرف شد پس مشکل از سمت سخت افزار بوده است و باید در اولین فرصت سیستم را بررسی نماییم.

5.سرور

و اما مورد آخر، بعد از بررسی هر ۴ روش ذکر شده در بالا، اگر باز هم مشکل برطرف نشده بود باید از سمت سرویس ارائه دهنده پیگیری شود و سرویس دهنده مشکل را از سمت سرور بررسی نماید.

مطالب مرتبط:

رفع خطای no access در کلاس مجازی ادوب کانکت

خطاهای رایج ادوب کانکت در کلاس مجازی و راه حل آن ها (بخش اول)

خطاهای رایج ادوب کانکت در کلاس مجازی و راه حل آن ها (بخش پایانی)