معرفی نقش‌ها در نرم افزار کلاس مجازی ادوب کانکت

در این آموزش می‌خواهیم به معرفی نقش‌‏ها در نرم افزار کلاس مجازی ادوب کانکت بپردازیم.

 


همانطور که می‏‌دانید در کلاس آنلاین ادوب کانکت ما با سه نقش سروکار داریم. این سه نقش عبارتند از: میزبان(Host)، ارائه دهندگان(Presenters) و شرکت کنندگان(Participants) در ادامه آموزش به معرفی هر یک از نقش‏ها می‏‌پردازیم.

معرفی نقش‌ها در نرم افزار کلاس مجازی ادوب کانکت

شرکت کنندگان (Participants)
شرکت کنندگان تنها می‌‏توانند در کلاس شرکت کنند و سطح دسترسی محدودی دارند. کاربران می‏‌توانند محتوایی که ارائه دهنده در کلاس به اشتراک گذاشته، را مشاهده کنند و در نظر سنجی شرکت کنند و با کاربران به صورت گروهی پیام ارسال کنند در صورتی که ارائه دهنده به شرکت کننده دسترسی لازم را بدهد کاربر می‌تواند میکروفن و یا تصویر خود را فعال کند و یا به تخته سفید و تنظیمات پادها دسترسی داشته باشد.

ارائه دهندگان (Presenters)
سطح دسترسی ارائه دهندگان نسبت به شرکت کنندگان بیشتر است. ارائه دهنده می‏تواند در صورت نبودن میزبان کارها را انجام دهد. همچنین ارائه دهنده می‌‏تواند محتوا را در کلاس درسی به اشتراک بگذارد و دسترسی مربوط به میکروفن و دوربین را به کاربران بدهد و در مورد تنظیمات پادها ارائه دهنده نمی‏تواند تغییری در پادهای کلاسی را انجام بدهد.

میزبان (Host)
بالاترین سطح دسترسی میزبان است. میزبان می‏تواند هر نوع دسترسی را داشته باشد. تنظیمات مربوط به پادها را انجام دهد و چیدمان کلاس را تغییر بدهد، محتوا به اشتراک بگذارد و سطح دسترسی کاربران را تعیین کند و همچنین اتاق استراحت را مدیریت کند و همچنین نقش بقیه شرکت کنندگان را مشخص کند.

مطالب مرتبط