ورود کاربران با کد ملی به جای ایمیل در پلان های اختصاصی ادوب کانکت

سرویس ادوب کانکت شرکت پردیس دارای دو پلان می‌باشد. پلان اشتراکی و پلان اختصاصی. در پلان‌های اشتراکی ادوب کانکت، فرد خریدار فقط یک کلاس را در اختیار دارد و سطح دسترسی در این پلان Host می‌باشد که فقط مدیریت کلاس خود را در اختیار دارد. اما در پلان‌های اختصاصی بالاترین سطح دسترسی را در اختیار فرد خریدار قرار می‌گیرد.

 

 

 

در پلان اختصاصی، مدیریت کاربران و ساخت کلاس‌ها و... همه به عهده ادمین پنل است. اکثر برگزارکنندگان کلاس آنلاین تمایل دارند که کاربران با نام کاربری و پسورد وارد جلسه شوند برای این منظور شاید بخواهید لاگین افراد را کد ملی و یا هر عبارت دیگری قرار بدهید اما ممکن است برای این کار با مشکل رو‌برو شوید. زیرا در حالت پیش فرض جز ایمیل کاربر چیزی دیگری برای لاگین نمی‌توانید قرار دهید.

ورود کاربران با کد ملی به جای ایمیل در پلان های اختصاصی ادوب کانکتبرای حل این مشکل ابتدا با دسترسی ادمین وارد پنل مدیریتی خود شوید و از منوی Administration و سپس Users and Groups در قسمت Edit Login and Password Policies تیک گزینه Use e-mail address as the login را روی قسمت No قرار دهید.
نکته مهمی که می‌بایست در نظر داشته باشید این است که در صورتی که قبل از انجام این تنظیمات کاربران خود را داخل پنل مدیریتی ایمپورت کرده باشید، بعد از انجام تغییرات مربوطه باید تمامی کاربران ایمپورت شده را حذف و مجددا ایمپورت نمائید تا مشکل ورود برطرف گردد.