چگونه در سرور ادوب کانکت فارسی تایپ کنیم؟

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها در کلاس مجازی ادوب کانکت، فارسی چت کردن در آن است. راه حل‌های مختلفی معمولا برای رفع آن ارائه شده است.

1. فارسی سازی ادوب کانکت در محیط وب (HTML5):

در صورت استفاده از نسخه 10.8 یا 11 ادوب کانکت، می‌توانید از نسخه تحت وب آن استفاده کنید. از همین رو دیگر مشکلی در استفاده از حرف "ی" نخواهید داشت. اما مشکل دیگری همچنان پابرجاست. در صورت استفاده ترکیبی از کلمات فارسی و انگلیسی، متن شما به صورت چپ چین منتشر می‌شود:

فارسی نویسی در محیط وب ادوب کانکتهمانطور که در تصویر می‌بینید، متن مورد نظر، یعنی "موضوع درس ما Adobe است." باید به صورت راست چین منتشر می‌شد. اما این اتفاق نیفتاد.

2. راه حل برای رفع مشکل فارسی نویسی در ادوبی کانکت:

یک کلاس موفق شده که این مشکل را حل کند. در صورت تهیه سرورهای ادوب کانکت از یک کلاس، در دنیای آموزش و وبینارهای خود هیچ مشکلی در تایپ فارسی نخواهید داشت:

 

 

رفع مشکل فارسی نویسی در ادوبی کانکت

3. فارسی نویسی در محیط نرم افزار:

در صورت استفاده از محیط نرم افزار Adobe Connect با حرف "ی" مشکل خواهید داشت و در صورت تایپ حرف "ی" فارسی، کلمه شما منقطع می‌شود. لذا باید با ترکیب کلیدهای Shift+x حرف "ي" را تایپ کنید تا مشکل حل شود.

فارسی نویسی در محیط نرم افزار ادوب کانکتیا می‌توانید با دانلود و نصب کیبورد فارسی ادوب کانکت کاستومایز شده، در این محیط فارسی تایپ کنید. اما توجه داشته باشید که همچنان مشکل راست چین نویسی در محیط نرم افزار پابرجاست.

جهت رفع مشکل کیبورد فارسی در محیط نرم افزار ادوب فایل زیر را دانلود و نصب کنید: