خطاهای رایج ادوب کانکت در کلاس مجازی و راه حل آن ها (بخش پایانی)

در مطلب "خطاهای رایج ادوب کانکت در کلاس مجازی و راه حل آن ها (بخش اول)" به بررسی 3 خطا پرداختیم و راه حل برطرف کردن آن‌ها را بیان کردیم در این مطلب هم به بررسی خطاهای دیگر ادوب کانکت می‌پردازیم.

 

 


ارورهای adobe connect بخش دوم

  

ارور invalid URL چیست؟

1. این خطا در هنگام استفاده از نرم افزار ادوب کانکت رخ می‌دهد. هنگامی که آدرس صحیح برای ورود به کلاس وارد نشود کاربر با این خطا روبرو می‌شود.

(Invalid URL. Please enter a valid URL)

بهترین راه حل این است که آدرس کلاس مجازی را از طریق پنل مدیریتی کپی و در اختیار کاربران قرار بگیرد.
2. دومین دلیل این خطا را می‌توان از سمت سرور دانست توجه داشته باشید که حتی اگر یک کاربر یا میزبان توانسته باشد به کلاس متصل شود احتمال وجود خطا از سمت سرور به صفر خواهد رسید و دلیل بروز آن مواردی خواهد بود که در بخش اول ارور‌ها به آن اشاره نمودیم.
3.سومین دلیل رخ دادن این خطا ورود کاربر در نسخه‌های دیگر ادوب کانکت در گذشته و عدم خروج موفق از آن‌هاست. جهت رفع این اشکال باید از تمامی آن‌ها خارج شود و در صورت تکرار دریافت این خطا می‌بایست کش نرم افزار خود را پاکسازی نماید. که در مطلب "پاک سازی کش در نرم افزار ادوب کانکت" به آن پرداختیم.

ارور user limit چیست؟

ادوب کانکت قابلیت محدودسازی تعداد کاربر آنلاین همزمان در بستر کلاس مجازی را دارا‌ست. در صورت پر شدن و رسیدن تعداد کاربران همزمان به محدوده تعیین شده در صورت کلیک نمودن کاربر بر روی لینک کلاس مذکور، وی با خطایی مشابه زیر مواجه خواهد شد.

The user limit for this account has been exceeded. Contact your meeting organizer for assistance.

ممکن است علی‌رغم عدم رسیدن تعداد کاربران کلاس به حداکثر تعداد معین شده باز هم تعدادی از کاربران با این خطا مواجه شوند. دلیل این امر این است که در آن لحظه تعدادی دیگر از کاربران در حال مشاهده ویدئوهای ضبط شده در جلسات کلاس‌های پیشین هستند. لذا همواره باید این نکته را در اجاره کلاس مجازی در نظر گرفت. جهت رفع موقت این خطا می‌بایست کاربران (‌برای مثال مشاهده کنندگان جلسات ضبط شده) از سیستم خارج شده تا فضا برای ورود کاربران دیگر افزایش یابد. برای رفع دائمی این خطا نیز می‌بایست محدودیت تعداد افراد آنلاین و در صورت نیاز، سرور میزبانی کننده جلسات کلاس مجازی ارتقا یابد.

ارور not found چیست؟

این خطا بیانگر عدم وجود کلاس آنلاین با آدرس مذکور می‌باشد.

The selected resource does not exist. For further assistance, please check out the Adobe Connect support page.

زمانی این خطا مشاهده خواهد شد که مدیر پنل، کلاس مذکور را حذف نموده باشد، چنین کلاسی با این لینک تولید نشده باشد و یا سرویس خریداری شده از اجاره دهنده منقضی شده باشد. لذا زمانی که آدرس اتصال به کلاس مذکور در پنل مدیریت کلاس ادوب کانکت وجود نداشته باشد، با این ارور مواجه می‌شویم و مشاهده آن به معنای این است که چنین آدرسی پیدا نشده و وجود خارجی ندارد. در صورت اشتباه تایپی راه حل این خطا تایپ صحیح آدرس و یا کپی و بازنشانی آن از پنل مدیریتی است. در صورت عدم تمدید یا حذف پنل مدیریتی کلاس مذکور به هر دلیل، راه‌حل آن ایجاد یک کلاس جدید باهمان لینک و اضافه نمودن مجدد کاربران به آن است.

مطالب مرتبط